Mistroství Německa ve sprint-triatlonu Hannover

Závod v Německu byl pro mě prvním a zároveň posledním letošním sprintem. Svou účast ve finále Bundesligy jsem přislíbila už dlouho dopředu a tak jsem byla ráda, že jsem se stihla dát do kupy.

Po nevydařené loňské sezóně, kdy se náš klub téměř rozpadl, se všechno obrátilo. Do závodu v Hannoveru jsme nastupovali ze třetího místa, které jsme chtěli udržet. Tratě nasvědčovaly, že se pojede rychlý závod – jeden plavecký okruh, 4 cyklistické okruhy a 2 běžecká kola obojí ve stylu rovina tam a zpátky. Se svým výsledkem v Hannoveru jsem spokojená. Slušně jsem vyplavala, na kole jsem jela v druhém balíku společně se stříbrnou medailistkou z Evropského poháru ve Varech s Matějou Šimič a na běhu se mi podařilo předběhnout 3 závodnice z prvního balíku, které měly půlminutový náskok. Díky skvělému 3.místu Iriny Abysové, mému 11. místu a 16.místu Anniky Vössing, jsme se mohly postavit na stupně vítězů v celkovém hodnocení Bundesligy. Atmosféra závodu byla báječná a já jsem si ho moc užila. Byl to pro mě poslední ostrý start před Mistrostvím světa v Londýně, kam odlétám už 10. září.