Pro zpestření mezi atlety

Vytvořeno: 26 leden 2014
Zobrazeno: 2994

V sobotu 25.1. se konalo několik událostí najednou. Plavci odjeli na 1. kolo družstev do Chomutova, v Břízkách se jel 1. závod ČP v zimním triatlonu (duatlonu) a Střelák hostil mezinárodní atletický mítink Jablonecká hala 2014. Já jsem měla od začátku jasno, když jsem přislíbila svou účast v hale.

Na atletický mítink jsem se chtěla dostat už jen proto, že se bylo na co koukat. Přijelo několik atletů z Brazílie, výpravy z Anglie a Polska. Výborné obsazení měly především sprinty. Na šedesátce se ukázala třeba Kača Čechová a Zdeněk Stromšík, na 60m př. se o limit do polských Sopot  na halové MS pokoušel Martin Mazáč.

Nejdelší ženskou disciplínou byla půlka, kde jsme se sešly bohužel jen ve čtyřech. Závod vyhrála stylem start – cíl Polka Karolina Dabrowska, která mi v poslední rovince díky mé tuhosti utekla. Z druhého místa a času 2:17,58 nejsem úplně zklamaná.

Teprve v 18:00 začala ta největší show, když vypukla soutěž ve vrhu koulí. Pod tímto závodem převzala záštitu Helena Fibingerová, která ještě stále drží halový rekord světa, který padnul právě v jablonecké hale.

Jablonecká hala pro mě byla milým zpestřením zimního období. Teď už jen zbalit tašku, kolo do krabice a hurá do tepla na Fuerteventuru, kde se budu připravovat v partě triatlonistů z kategorie K23.